obraz

Ogrzewanie podłogowe doskonale nadaje się do stosowania pod Wykładziny dywanowe, pod warunkiem. Należy jednak zwrócić uwage na całkowitą grubość wszystkich materiałów powyżej systemu grzewczego, musi być brane pod uwagę także, jaki będzie to miało wpływ na przenoszenie ciepła.

PRZENIKALNOŚĆ TERMICZNA WYKŁADZIN DYWANOWYCH

Podkład powinien mieć niską rezystancję termiczną i wykładzina dywanowa przeznaczona do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym co poprawi efektywnośc funkcjonowania systemu. Podkłady filcowe nie powinny być stosowane, ponieważ mogą one tworzyć blokadę termiczną mający wpływ na wydajność systemu.

TEMPERATURA MAKSYMALNA

Temperatura podłogi nie powinna przekraczać 27 ° C kontrolę nad tym sprawują termostaty. Oznacza to, że system ogrzewania podłogowego jest ograniczony do pewnej maksymalnej wydajności cieplnej. Skontaktuj sie z nami w celu doboru odpowiedniego systemu grzewczego.

DOPUSZCZALNE WSPÓŁCZYNNIKI ZWIĄZANE Z PRZENIKANIEM CIEPŁA

Wszystko co znajduje się powyżej systemu grzewczego, w tym podkłady, nakładki i ostateczne wykończenia podłogi musi być w granicach określonych poniżej. Typowy wykładzina dywanowa jest 1,0 do 2 tog, jednak możliwośc zastosowania ogrzewania podłogowego powinna być konsultowana z producentem by upewnić sie, że całkowita wartość tog (włącznie z wszelkimi podkładów lub nakładek) nie przekracza 2,5 Tog.

Nie zaleca się instalowania ogrzewania podłogowego pod wykładziny dywanowe, jeśli poniższe limity nie są spełnione.  Może to wpłynąć na wydajność ogrzewania podogowego.

Dopuszczalne współczynniki związane z przenikaniem ciepła
Tog Nie więcej niż 2,5
RSI  Nie więcej niż 0,25
R-Value Nie więcej niż 1,42
U-Value Nie więcej niż 4,0

IZOLACJA POPRAWIA WYDAJNOŚĆ

W celu osiągnięcia efektywności podłoże powinno być zaizolowane. Beton (lub inny materiał)  na którym system grzewczy bądzie instalowany powinien mieć dodatkową izolację. Płyty izolacyjne Warmup zostały zaprojektowane w celu uzyskania najlepszej wydajności systemu grzewczego.

Odwiedź naszą stronę produktową w celu wyboru najbardziej optymalnego systemu grzewczego.

Bezpłatna wycena Warmup’ego

Warmup oferuje szeroką gamę systemów elektrycznego ogrzewania wewnętrznego i zewnętrznego, które są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami podłóg i projektów.

Categories : Wykończenie podłogi
[ssba]