Home » Ogrzewanie Podłogowe » Typ posadzki

Korzystanie z ogrzewania podłogowego przy różnych wykończeniach podłogi

Ogrzewanie podłogowe może być stosowane praktycznie przy każdym rodzaju wykończenia podłogi. Ważnym aspektem przy ogrzewaniu podłogowym jest dobra przewodność cieplna materiałów wykończeniowych, które potrafią nagrzewają się szybciej, uzyskując większą moc grzewczą. Głównym czynnikiem mającym wpływ na szybkość nagrzewania podłogi jest przewodnością cieplną materiału.

Płytki i Kamień

Podłogi z płytek i kamenia sa idealne do użycia elektrycznego ogrzewania podłogowego. Odpowiednia przewodność termiczna sprawia, że podłoga dostarcza ciepło szybko i dobrze je zatrzymuje, co sprawia, że system jest wysoce reaktywny i wydajny.

Wybór podłogi z kamienia lub płytek w połączeniu z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym wykazuje się najwyższą sprawnością- pomieszczenia są delikatnie i równomiernie ogrzewane podczas gdy dotychczasowo zimne płytki zamienieją się w przytulną i komfortową powierzchnię dla Twoich stóp.

Szeroka gama Naszych produktów zagwarantuje, że znajdziemy idealne rozwiązanie ogrzewania dla Twojej podłogi z płytek lub kamienia.

Drewno i podłogi laminowane

Instalacja elektrycznego ogrzewanie podłogowego pod drewnianą lub laminowaną podłoga to idealny sposób by podwyższyć naturalny luksus pięknej drewnianej podłogi. Delikatnie wytwarzane ciepło dodaje komfortu każdemu pomieszczeniu, tworząc przyjemne i relaksacyjne miejsce dla Twojej rodziny.

Warmup przeprowadził wiele wyczerpujących testów wraz ze znaczącymi producentami i dostawcami drewnianych i laminowanych podłóg.

Vinyl

Podłogi winylowe mogą być bezpiecznie stosowany z ogrzewaniem podłogowym. Vinyl nagrzewa się i stygnie szybko. Podłogi winylowe podlegają górnym ograniczeniem temperatury podłogi, zwykle 27 ° C, co ogranicza moc grzewczą więc nie są one zalecane w obszarach wysokich strat ciepła, takich jak ogrody zimowe.

Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe są odpowiednie do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym, pod warunkiem, że materiał podkładu wykładziny nie działa jako izolator blokujący ciepło. Ogrzewanie podłogowe zmniejsza wilgotność wykładzin podłogowych, zapobiegając rozprzestrzenianiu się roztoczy i innych alergenów. Ogrzewanie podłogowe także redukuje niepożądany przepływ powietrza, obniżając ilość pyłu w powietrzu – fantastyczna wiadomość dla osób z astmą.

Artykuły i porady

Które wykończenie podłogi jest najlepsze?

Czy możemy stosować elektryczne ogrzewanie przy podłogach Vinylowych?

Czy możemy stosowac elektryczne ogrzewanie przy wykładzinach dywanowych?

Czy możemy stosować elektryczne ogrzewanie przy płytkach ceramicznych i kamieniu ?

Czy możemy stosować elektryczne ogrzewanie przy podłogach drewnianych i laminowanych?