obraz

Ciepła podłoga w łazience jest pożądanym luksusem zwłaszcza w okresach o niższych temperatur. Ogrzewanie podłogowe daje więcej ciepła w łazience, a jednocześnie stanowią one nierozłaczną część podłogi. Istnieją systemy ogrzewania podłogowego, które można zastosować praktycznie pod każdym wykończeniem podłogi. Podczas remontu łazienki, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem ogrzewania podłogowego.

INSTALACJA SYSTEMU JEST PROSTA

Instalacja ogrzewania podłogowego jest prostym procesem. Staranne przygotowanie i ściśle zgodnie z poniższymi instrukcjami producenta postępowanie będzie uprzedzać wiele potencjalnych pułapek.

Prawidłowe odprowadzenie wody i hydroizolacja wyznaczonego obszaru powinny być przeprowadzone ze względu na bezpieczeństwo. Podłączenie elektrycznego ogrzewania jaki i termostatu powinno być wykonane przez wykfalifikowanego elektryka. Wybór systemu będzie zależał od wielkości pomieszczenia, wykończenia podłogi i podłoża.  Zapoznaj się z naszą oferta systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego w celu odpowiedniego doboru systemu.

MOC GRZEWCZA POWINNA BYĆ WYŻSZA NIŻ STRATY CIEPŁA

Inną kwestią jest odpowiedni wybór systemu grzewczego, który działa nie tylko na powierzchni podłoża, ale również taki, który jest wystarczająco mocny, aby zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło w pomieszczeniu o którym mowa. Na przykład, jeśli jest mokra lub podatna na utratę ciepła, może być rozsądnym wyjsciem wybrór systemu o wyższej mocy 200W / m² .

Obliczenie strat ciepła powinna być przeprowadzona zainstalowaniem systemu grzewczego, aby upewnić się, że spełnia wymagania grzejne dla danego pomieszczenia. Zalecane jest stosowanie płyt izolacyjnych które skracają czas nagrzewania podłogi jak i zwiększają skuteczność systemu grzewczego odcinając wylewke betonową która może stanowic bufor cieplny ale tez powoduje wieksze straty ciepła. 

Jeśli nie wiesz, co jest wymagane w przypadku projektu ogrzewanie łazienki, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów, który pomoże wybrać odpowiedni system ogrzewanie podłogowe  do  Twojej  łazienki, który bedzie działał skutecznie.

Bezpłatna wycena Warmup’ego

Warmup oferuje szeroką gamę systemów elektrycznego ogrzewania wewnętrznego i zewnętrznego, które są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami podłóg i projektów.

Categories : Koszty użytkowania
[ssba]