[ubermenu config_id="main" menu="128"]

Dlaczego Ogrzewanie Podłogowe?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to nowoczesne i oszczędne system grzewczy, tworzący idealny komfort temperaturowy, który zapewni Ci odpowiednie poczucie ciepła i komfortu w pomieszczeniu.

Natychmiastowe obniżenie kosztów

Ogrzewanie podłogowe na izolowanym podłożu to nawet 10-15% większa oszczędność.

Zwolnienie powierzchni ściennej

Brak kaloryferów oznacza dotatkowe miejsce i swobodę w projektowaniu wnętrza.

Gwarancja Jakości

Wszystkie produkty Firmy Warmup posiadają gwarancje producenta.

Korzyści wynikacjące z posiadania elektrycznego ogrzewania podłogowego

N

Możliwość dostosowania do każdego rodzaju projektu

Dzięki szerokiej gamie produktów i systemów, mamy rozwiązanie dla praktycznie każdej inwestycji, bez względu na to, czy jest to nowe budownictwo, czy renowacja, począwszy od prostego ogrzewania łazienki do instalacji grzewczej dla całego domu.

N

Niedościgniony komfort dzięki równomiernej dystrybucji ciepła

Ogrzewanie podłogowe dystrybuuje ciepło przez podłogę wykorzystując dużą, nisko-temperaturową powierzchnię grzewczą zamiast wysoko-temperaturowego, mniejszego elementu grzejnego, jakim jest np. konwencjonalny kaloryfer. Ogrzewanie dużej powierzchni niską temperaturą zapewnia najbardziej komfortową formę ogrzewania, możliwą dzięki obniżonym stratom ciepła z naszych ciał bez przegrzewania otaczającego powietrza.

N

Oszczędności oraz zwiększona wydajność energetyczna dzięki strefowej regulacji temperatury

Podział Twojego domu na strefy grzewcze wykorzystujące elektryczne ogrzewanie podłogowe jest łatwe. Unikalne, inteligentne programowalne regulatory temperatury – 4iE z wbudowaną komunikacją poprzez Wi-Fi, 3iE z monitorem zużycia energii oraz Tempo umożliwiają łatwe i oszczędne sterowanie temperaturą i dostosowują się perfekcyjnie do Twojego trybu życia.

Dzięki zastosowaniu regulatorów temperatury Warmup z zaawansowanymi algorytmami sterującymi możesz zaoszczędzić nawet do 20% na rachunkach za prąd.

N

Wybierz swobodę i łatwość obsługi

Nasze systemy grzejne to wymarzone rozwiązanie dla projektantów wnętrz, bez pokaźnych rozmiarów grzejników tradycyjnych, które zajmują miejsce na ścianie i podłodze. Posiadając elektryczne ogrzewanie podłogowe możesz wykorzystać każdy metr kwadratowy swojego domu jak tylko chcesz.

System nie wymaga okresowego serwisowania, które w przypadku klasycznych instalacji grzejnych jest nieuniknione i kosztowne.

N

Korzyści zdrowotne oraz bezpieczeństwo

Systemy podłogowe redukują wilgotność i zapobiegają powstawaniu drobinek kurzu, podczas gdy kaloryfer powoduje efekt konwekcji sprawiając cyrkulację kurzu. Są to istotne funkcje dla wszystkich tych, którzy borykają się z alergiami i astmą.

Nie ma także łatwo dostępnych gorących powierzchni oraz twradych metalowych krawędzi jak w przypadku kaloryferów.

Elektryczne Ogrzewanie Podłogowe a Centralne Ogrzewanie

Rozprowadzanie Ciepła

Wybór systemu ogrzewania określa sposób w jaki ciepło jest rozprowadzane. Ogrzewanie podłogowe jest niskotemperaturowym systemem grzewczym o dużej powierzchni oddziaływania, dzieki czemu może działać przy dużo niższych temperaturach, niż standardowe grzejniki konwekcyjne ( temperatura posadzki nie przekracza 30 stopni celcjusza , grzejniki zaś nierzadko osiągają 65 stopni celcjusza). Co więcej, ciepło odczuwane od stóp pozwala również utrzymać w pomieszczeniu temperaturę powietrza o 2-3 stopnie celcjusza niższą, niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, co ma znaczny wpływ na koszty eksploatacji. 

Grzejniki działają poprzez ogrzanie powietrza otaczającego je za pomocą konwekcji. Powietrze ogrzewa się za pomocą grzejnika podnosi się w kierunku sufitu po czym schładza się i spada do poziomu gruntu by muc być ogrzewany ponownie przez grzejnik. W ten sposób powstaje strumień gorącego i zimnego powietrza, a nieuchronnie gorące i zimne miejsca, gdzie obszary w pobliżu grzejników są cieplejsze niż w innych obszarach w pokoju.

Skutecznośc i Wygoda

Sposób w jaki ciepło jest rozprowadzane wpływa na efektywność i komfort systemu grzewczego. Ogrzewanie podłogowe utrzymuje naturalną wilgotność w pomieszczeniu, natomiast grzejnikowe (konwekcyjne) przyczynia się do zmniejszenia wilgotności, co może sprawić, że odczuwasz duszności związane z suchym powietrzem.

Jeśli cała podłoga w pomieszczeniu jest podgrzewana, daje to efekt bardzo równomiernego rozłożenia ciepła, podczas gdy ogrzewanie grzejnikowe (konwekcyjne) nagrzewa strefowo aż do momentu osiągnięcia zadanej temperatury w całym pomieszczeniu – co w konsekfencji jest rozłożone w czasie. Wzrostem temperatury powietrza przy ogrzewaniu gzejnikowym (konwekcyjnym)  może powodować dyskomfort związany z przegrzaniem pomieszczeń, co z kolei może obniżyć poziom tlenu i ostatecznie powoduje problemy z oddychaniem.

Produkty Firmy Warmup nadają się do każdego rodzaju wykończenia